категорії: стаття

Завершилась школа писанкарства у Теребовлі

теґи: намалюю писаночку, писанкарство, теребовля, школа писанкарства

 

Триває Великий піст, час, коли варто застановити себе, пороздумувати, належно приготуватись до світлого Великодня. Готуватись до свята почали і учасники школи писанкарства "Намалюю писаночку" у Теребовлі, організованою тернопільським та районним осередками всеукраїнської молодіжної громадської огранізації "Молода Просвіта".
З 26 по 30 березня у читальному залі центральної районної бібліотеки панувала неймовірно тепла атмосфера, пронизана запахом воску і мерехтінням свічок. Традиція писати писанки сягає своїм корінням в сиву давнину,коли людина була неподільною з природою. В ті часи все навколо було живим і вміло розмовляти. Щоб вижити серед могутніх стихій, потрібно було мати серце, чисте, як гірські води, а руку міцну, як гілля дуба, а ще знати дивовижну мову Всесвіту. Кожне заняття на школі писанкарства починалось із молитви. "Не помолившись перед тим, як взяти до рук писачок, людина не зможе вкласти у писанку душу, буде хвилюватись, руки будуть трястися", – запевняє вчитель школи, учениця 10 класу гімназії, Соломія Рогожинська. Хоч і писачки інколи не слухались дитячих рученят, проте належно підтримати і допомогти могли волонтери: Марія Шарак, Ірина Сидорак, Сергій Яцків, Анастасія Підкова. Всі вони учні, та виявили неабиякий інтерес до збереження і відтворення українських традицій, допомагаючи у клопіткій роботі організаторам і працівникам бібліотеки. Першого дня заняття відвідали 17 діток, зате з кожним разом кількість учасників зростала, незважаючи навіть на похмуру погоду. Наймолодша учасниця, восьмирічна Христинка Яцків, захоплено ділиться враженнями: "Школа писанкарства нас усіх дуже здружила, і тепер ми точно одна величезна сім'я".
Кращі писанки учасники погодились дати на виставку, що незабаром проходитиме у Тернополі, а учасники візьмуть участь в урочистому нагородженні. Було, що за кілька днів особливо завзяті приготували по три, а то й чотири писанки. У цій справі головне терпіння і витримка – це, мабуть, зрозумів кожен. Найближчим часом відбудуться ще й майстер-класи, наразі у дитячій бібліотеці, Теребовлянській гімназії, колегіумі "Знамення" у Зарваниці.

Роман Чихарівський, член ТРО ВМГО "Молода Просвіта", координатор школи писанкарства "Намалюю писаночку" у Теребовлі